Про Асоціацію

Шановні колеги! 

Я щиро радий вітати Вас на інформаційному порталі Асоціації протидії недобросовісній конкуренції! 

Головною місією АПНК є адвокатування конкуренції та створення традицій сумлінності у національного бізнесу, утвердження високих етичних стандартів роботи на економічному ринку, захист прав споживача, сприяння і допомога членам організації в питаннях забезпечення законності в конкурентних відносинах. 

Для Вашої зручності, на нашому порталі було створено Інформаційний центр , який містить європейські та вітчизняні роз'яснення, статті, огляди, доповіді, новини, практичні поради та нормативну літературу, що стосуються боротьби з недобросовісною конкуренцією в різних секторах бізнесу. 

Упевнений, що Ви знайдете надійного партнера в особі Асоціації для свого бізнесу, як в межах України, так і на міжнародному рівні. 

Президент Асоціації протидії недобросовісній конкуренції 

Сергій Шкляр

 

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація протидії недобросовісній конкуренції» (АПНК) входить до глобальної мережі «Міжнародна ліга конкурентного права» (LIDC), штаб-квартира якої розташована в Лозанні, Швейцарія ( www.ligue.org ), та виступає її офіційним осередком в Україні.

 

Меморандум про співпрацю між АПНК та Міжнародною лігою конкурентного права (LIDC)

AПНК - Українська національна група Міжнародної ліги конкурентного права (LIDC)

 

В своїй діяльності Асоціація поглиблюється в такі поняття, як недобросовісна конкуренція у сфері інтелектуальної власності, піратство та контрафактна продукція, порівняльна реклама, прояви дискредитації на ринку, порушення прав на комерційну таємницю, порушення економічної конкуренції, порушення у концентрації суб’єктів господарювання, демпінгові або картельні змови, узгоджені дії на ринку та зловживання монопольним становищем, створення бар’єрів для виходу на ринок нових учасників тощо.  

Основною підставою для створення АПНК, а також її головною місією є сприяння розвитку добросовісних конкурентних відносин на національному та міжнародному рівнях, захист прав споживачів, сприяння та допомога членам організації в боотрьбі з вищевказаними явищами. 

Найбільш важливим для нас є захист членів організації від проявів недобросовісної конкуренції, об’єм якої з кожним роком все більше і більше проникає в українську економіку та негативно впливає на  процеси у бізнесі та несе негативні наслідки підприємствам, що працюють на ринку. В свою чергу, для реалізації поставленої мети вкрай важливим для нас є належне співробітництво з відповідними державними органами, у відносинах із якими ми будемо в свою  чергу комунікаційним мостом між державою та учасниками ринкових відносин. 

Одна із основних цілей нашої організації - це участь у законотворчій діяльності. На базі організації діють комітети, робочі та ініціативні групи, які надають свої рекомендації та поради щодо вдосконалення законодавчої бази. Ми ж в свою чергу, приймаючи участь у роботі громадських рад низки державних інституцій, намагатимемося імплементувати відповідні норми у законодавство України. 


Для своїх членів організація пропонує такі можливості, як :

• сприяння у створенні та кодифікації правил чесної торгівлі та конкуренції у відповідних галузях; 

• отримання всієї необхідної інформації щодо розвитку конкурентного права та боротьби з недобросовісною конкуренцією, надання порад у цій галузі;

• сприяння в отриманні роз’яснень з актуальних питань від державних органів, в тому числі судових та органів правозастосування;

• узагальнення судової практики; 

• розробка науково-практичних коментарів до профільного законодавства;

• допомога в організації розвитку бізнесу в конкурентному середовищі;

• підтримка у зв’язках із державними органами, що беруть участь у боротьбі із недобросовісною конкуренцією, а саме: Службою безпеки України, Антимонопольним комітетом України, Міністерством внутрішніх справ, Державним департаментом інтелектуальної власності;

• можливість ознайомлення з іноземною практикою та створення механізмів її застосування;

• співробітництво з міжнародними організаціями та можливість налагодження зв’язків із ними;

• вивчення проблем конкуренції у міжнародних стосунках та на національному рівні;

• участь у міжнародних заходах на тему конкуренції.

На сайті Асоціації працюєи бібліотека , в яку входять європейські та вітчизняні роз’яснення, статті, огляди, доповіді, практичні поради та нормативна література стосовно з питань боротьби із недобросовісною конкуренцією. 

Основними принципами діяльності організації є прозорість та демократичність. Тому наша робота знаходиться виключно у межах дотримання зазначених принципів та норм.

 

З питань членства в Асоціації, будь ласка, звертайтеся за тел. +38 (044) 390-5533 або  e-mail:  Mail@aruc.org.ua

 

Завантажити презентацію АПНК (pdf)